Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Про бiблiотеку
Iнформацiя
Бази данихЕлектроннi ресурси
 
Loading
     НБ ім. М. Максимовича в facebook      telegram-logo      Serbin_Sitnicki_Ya_v_poloni
Графiк роботи Абонементи Читальнi зали
Абонементи i читальнi зали iнститутiв i факультетiв

Правила користування бібліотекою

Правила доступу до дисертаційного фонду бібліотеки


ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЧИТАЧІВ


   Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка - одна з найстаріших бібліотек України. Була організована разом з університетом у 1834 році. У 1940 році здобула титул Наукової. З квітня 1994 року носить ім'я першого ректора університету Михайла Максимовича.

   Бібліотека забезпечує навчальний процес, науково-дослідну діяльність і культурно-просвітницьку роботу університету. Надає практичну допомогу професорсько-викладацькому складу в підготовці високоосвічених фахівців різного профілю.

   Є базою Науково-методичної бібліотечної комісії Міністерства освіти і науки України та методичним центром бібліотек вищих навчальних закладів.

   Книжковий фонд нараховує понад 3,5 млн. примірників, який щороку поповнюється на 50-60 тис. примірників. Укомплектований науковою, навчальною, довідковою, методичною, періодичною та іншою літературою більше як 30 мовами світу.
   Виставки нових надходжень проходять в понеділок та вівторок у читальному залі інформаційно-бібліографічної літератури (кім. № 16) і поновлюються щотижня.
   Є відділ рідкісної книги, який був створений в 1983 році, де зібрано багато унікальних видань. Особливу увагу Бібліотека приділяє зібранню та збереженню праць вчених університету. У «Колекції наукових праць вчених Київського національного університету» нараховується понад 16 тис. примірників документів. Тут зібрані монографії, підручники, навчальні посібники університетських авторів з дня заснування університету Св. Володимира.

   Наукова бібліотека веде книгообмін з 116 організаціями України, СНД, Західної та Східної Європи, Америки, Азії, Австралії. Це бібліотеки університетів, інститутів та Національні бібліотеки.

   Бібліотека проводить роботу по розкриттю своїх фондів і пропаганді книги всіма методами і засобами бібліотечної роботи, забезпечує інформаційні потреби вчених і спеціалістів університету. Щомісяця складаються списки літератури з актуальних тематик: "Вища школа України", "Охорона навколишнього середовища" та ін. Бібліотека готує та видає бібліографічні покажчики. Протягом останніх років були підготовлені бібліографічні покажчики: «Тарас Шевченко та Університет Св. Володимира. Спогади сучасників»; «Гагаузознавство», «Бібліографія Д.В. Малакова», «Михайло Драгоманов. Бібліографія. 1861-2011» та інші.


Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex