Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Про бiблiотеку
Iнформацiя
Бази данихЕлектроннi ресурси
 
Loading
     НБ ім. М. Максимовича в facebook      telegram-logo      Serbin_Sitnicki_Ya_v_poloni

ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ

   Бібліотека була організована разом з університетом у 1834 році. Основою її фондів стала "Кременецька колекція" у 34378 томах. У 1983 році було створено студентський відділ з 10-тисячним книжковим фондом.

   Читальні зали, або лекторії, як вони тоді називалися, працювали лише 6 годин на день, абонементи - три рази на тиждень по три години.

   У 1940 році університетська бібліотека оформилася в самостійну адміністративну одиницю і здобула титул Наукової. Фонд налічував понад 1 млн. примірників.

   Під час Великої Вітчизняної війни бібліотека, як і університет, продовжувала працювати. У цей час директором був Василь Кирилович Магеровський, освічений фахівець, людина високої культури. Всього в бібліотеці працювало шіcть чоловік. Їх основною метою було зберігання книжкових фондів. Проте, частина книжок була вивезена до Німеччини, а частина фонду загинула.

   Бібліотека відновила свою роботу в січні 1944 року. Найбільш швидке відродження починається через рік, коли на комплектування її фондів було виділено 415 тис. крб. і фонд зріс до 207 422 прим.

   3 1994 року Науковій бібліотеці присвоєно ім'я першого ректора університету Михайла Максимовича.

   Наукова бібліотека університету сьогодні - це велика бібліотека з розгалуженою мережею читальних залів і абонементів. Крім основних абонементів, де викладачі та студенти одержують навчальну літературу, працює: абонемент художньої літератури, міжбібліотечний абонемент, а також спеціалізовані читальні зали: інформаційно-бібліографічний, періодики, української мови та літератури, юридичної та історичної літератури. Щотижня влаштовуються перегляди нових надходжень до бібліотеки. Фонд налічує більше 3,5 млн. прим. книг, періодичних видань та інших видів друкованої продукції і щорічно поповнюється новими надходженнями.

   Бібліотека забезпечує інформаційні потреби вчених і спеціалістів університету. Співробітниками бібліотеки розробляються наукові теми з інформатики, бібліографії та бібліотекознавства. Проводиться робота по розкриттю фондів і пропаганді книги різноманітними методами і засобами бібліотечної роботи. Протягом багатьох років бібліотека займається розповсюдженням бібліотечно-бібліографічних та інформаційних знань серед студентів університету.

   Гордістю є відділ рідкісних книг та рукописів, який було створено в 1983 році і де зібрано багато унікальних видань.

   Ще з дореволюційних часів вчені Київського університету були відомі як творці оригінальних наукових шкіл і напрямів. Рік у рік кількість їх наукових видань - монографій, підручників, посібників - зростає. Всі вони в бібліотеці виділені в окрему колекцію наукових праць університетських авторів, яка налічує більше 12000 назв. Значну частину становлять книги з автографами вчених - вихованців університету. Є автографи інших вчених і письменників.

   У бібліотеці проводитися робота по автоматизації бібліотечно-інформаційних процесів. Бібліотеку підключено до мережі INTERNET. На комп'ютерній базі виконуються: комплектування фонду та обробка нових надходжень, передплата періодичних видань, готуються інформаційні матеріали "Вища школа", довідково-бібліографічні випуски з екології, матеріали до семінарів, проводиться міжнародне листування, введено каталог "Періодичні видання", створюється база даних "Колекція праць співробітників університету", набрано і видано "Покажчик праць Михайла Максимовича", довідник "Бібліотеки вузів України" та ін.

   Наукова бібліотека університету є базою Науково-методичної бібліотечної комісії Міністерства освіти України (НМБК) і методичним центром для вузівських бібліотек України.

Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex