Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Про бiблiотеку
Iнформацiя
Бази данихЕлектроннi ресурси
 
Loading
     НБ ім. М. Максимовича в facebook      telegram-logo      Serbin_Sitnicki_Ya_v_poloni

БІБЛІОТЕКА СЬОГОДНІ

    Наукова бібліотека ім. М.Максимовича є структурним підрозділом Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Організована разом з університетом у 1834 році. Основою її фондів стали колекції ліцеїв, інститутів та приватних осіб. З 1940 року має статус Наукової. У 1994 році присвоєно ім'я першого ректора університету Михайла Максимовича.
    Наукова бібліотека сьогодні є однією з найбільших і найстаріших вузівських бібліотек з розгалуженою мережею читальних залів і абонементів загальною площею більше 6,6 тис. кв.м. У її структурі - 12 відділів, 22 сектори, 22 абонементів, 25 читальних залів. Крім основних абонементів та читальних залів, де викладачі та студенти одержують навчальну літературу є абонемент художньої літератури, міжбібліотечний абонемент та спеціалізовані читальні зали: інформаційно-бібліографічний, періодики. Є також абонементи та читальні зали в інститутах, що при університеті, на факультетах, в гуртожитках. У 2002 році відкрито читальний зал в Інституті філології по б-ру Шевченка, 14. На Сеченова, 6 почав працювати читальний зал періодичної літератури для природничих факультетів. В центральному корпусі бібліотеки відкрито комп'ютерний читальний зал на 47 місць.
    Всі підрозділи бібліотеки, крім видачі літератури, проводять відповідну інформаційну, бібліографічну, дослідну, наукову, методичну роботу на допомогу професорсько - викладацькому складу, науковцям, студентам, аспірантам, іншим категоріям працівників університету. Щороку відвідують бібліотеку більше 2 млн. читачів, у т.ч. понад 600 тис. звернень до сайту бібліотеки.
    Фонд налічує 3,5 млн. прим. книг, періодичних видань та інших видів друкованої продукції. За змістом він універсальний, має видання надруковані 30 мовами світу. У фонді нараховується 1,7 млн. наукової та 1,06 млн. навчальної літератури. Щорічно надходить 35-40 тис. нової літератури, з них книг - 30 тис., в тому числі близько 20 тис. наукових, 17 тис. підручників та навчальних посібників, 5 тис. періодики, в тому числі більше 500 назв книг авторів КНУ. Нові надходження виставляються щотижня для перегляду.
    Веде книгообмін з 116 організаціями з України, СНД, Західної та Східної Європи, Америки, Азії, Австралії. Це бібліотеки університетів, інститутів та Національні бібліотеки. Гордістю бібліотеки є зібрання унікальних фондів відділу рідкісних книг та рукописів.
    В "Колекцію праць вчених КНУ", яка налічує близько 14 тис. назв, зібрані монографії, підручники, навчальні посібники університетських авторів з дня заснування університету св.Володимира. Значна їх частина - книги з автографами вихованців університету, інших вчених і письменників, визначних людей століття.
    Невід'ємною складовою частиною роботи бібліотеки на допомогу читачеві є інформація, що міститься в електронних та карткових каталогах та картотеках. Сьогодні Бібліотека має значний за обсягом і унікальний за складом електронний інформаційний ресурс, який поєднує електронні каталоги книжкових видань, авторефератів і дисертацій, бібліографічні БД публікацій за профілем університету, повнотекстові БД видань Михайла Максимовича, Вісників університету, електронний фонд рідкісних видань, звітів науково-дослідної частини. Щороку встановляється до 300 книжково - ілюстративних виставок, на яких експонується по 9 -10 тис. книжок та журналів. Проводяться презентації, перегляди нових надходжень, конференції, тощо. За допомогою інформаційно-довідкового фонду, власних та придбаних БД щороку видається до 50 тис. довідок різноманітної тематики.
    У бібліотеці продовжується робота з автоматизації бібліотечно-інформаційних процесів. За допомогою Автоматизованої Бібліотечної Інформаційної Системи (АБІС) "УФД/Бібліотека" проводиться робота з комплектування фонду та обробка нових надходжень, передплата періодичних видань, готуються інформаційні матеріали, доповнюються бази даних та ін.
    Наукова бібліотека університету є базою Науково-методичної бібліотечної комісії при Міністерстві освіти і науки України і методичним центром для вузівських бібліотек України.


Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex